10 skutecznych sposobów na owsiki

Wielu rodziców obawia się owsików u swojego dziecka. Jeśli jednak zdarzy się to szukają oni często naturalnych sposobów pozbycia się ich z organizmu dziecka. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które poradzą sobie z infekcją.

Owsiki to zmora przedszkoli i miejsc gdzie maluchy mają styczność z innymi dziećmi. Te uciążliwe pasożyty atakują najczęściej jelita. Ważne jest natychmiastowe podjęcie leczenia, by owsiki nie zdołały uszkodzić narządów wewnętrznych dziecka. Z pomocą przychodzą środki, które znajdują się w kuchni czy szafie.

  1. Ocet – ze względu na swój kwasowy charakter. Bardzo skutecznie zabija pasożyty powodujące niewygodne zakażenie. Wystarczy sporządzić rozpuścić jedną szklankę octu w 3 szklankach wody. Następnie należy przemyć obszary dotknięte zakażeniem, a na koniec przetrzeć mydłem antybakteryjnym. Jednak należy pamiętać by nie stosować takiego zabiegu zbyt często gdyż może to grozić oparzeniem.

  2. Czosnek – dzięki silnym właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym jest doskonałym środkiem naturalnym zwalczającym owsiki. Jak go przygotować? Obierz 4 ząbki czosnku i zgnieć je lekko i tak przygotowaną pastę nałóż na zainfekowane miejsca i trzymaj około 2 godzin. Następnie zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj zabieg 3 razy dziennie. Wprowadź także czosnek do diety Twojego dziecka. Wówczas owsiki zostaną usunięte z przewodu pokarmowego. Możesz spróbować podawać mu zgnieciony ząbek czosnku wymieszany z łyżeczką miodu.

  3. Olej rycynowy i kokosowy – połączenie tych dwóch olejów jest bardzo znanym domowym środkiem przeciw owsikom. Jednak zachęcenie dzieci do spróbowania takiego specyfiku może być trudne. Dlatego zamiast tego możesz smażyć potrawy na oleju kokosowym. Innym sposobem jest wymieszanie oleju rycynowego i kokosowego, podgrzanie takiej mieszkanki i zaaplikowanie w miejsca zainfekowane. Zmniejszy to swędzenie i zaczerwienienie oraz złagodzi stan zapalny. Należy stosować regularnie 3 razy dziennie.

  4. Wazelina i olej rycynowy – silne związki chemiczne jakie zawiera wazelina jest wysoce skuteczna w eliminacji owsików. Należy wymieszać ją z olejem rycynowym i zaaplikować na zainfekowaną skórę. Należy pozostawić na około 30 minut i zmyć antybakteryjnym mydłem i ciepłą wodą. W celu przyspieszenia leczenia stosować 3 razy dziennie.

  5. Ciepła woda – przed praniem wystarczy moczyć bieliznę i ubranie dziecka w bardzo gorącej wodzie przez 30 minut. Dodatkowo warto używać silnych detergentów aby zlikwidować pasożyty. To samo należy zrobić pościelą i odzieżą pozostałych domowników.

  6. Kapusta i marchew – te powszechnie zdrowe warzywa nie tylko bogate są w składniki odżywcze, ale również zawierają duże ilości siarki, dzięki czemu skutecznie zwalczają owsiki. Dodając je do codziennej diety dziecka owsiki szybko zostaną zwalczone.

  7. Nasiona dyni – nie są one oczywistym rozwiązaniem w walce z owsikami, jednak potrafią zdziałać cuda. Warto by dziecko spożywało je codziennie rano popijając wodą lub jako dodatek do ciasta. Innym sposobem jest przyrządzenie pasty, poprzez skruszenie, podgrzanie a następnie pozbycie się nadmiaru oleju. Łyżka takiego specyfiku pomoże w leczeniu infekcji.

  8. Ocet jabłkowy – zwykły ocet zwalcza owsiki będąc wykorzystywany jako środek do przemycia miejsc zakażonych. Ocet jabłkowy działa natomiast, gdy jest stosowany wewnętrznie. Jest znany od wieków jako remedium na wiele problemów zdrowotnych. Codziennie picie mieszanki octu jabłkowego i wody obniża poziom pH jelit. W ten sposób tworzy warunki niesprzyjające rozwojowi owsików. Nie mogą one przetrwać w takich warunkach dzięki czemu znikają.

  9. Napar z piołunu – jest on jednym z bezpieczniejszych środków zwalczających owsiki. Zawiera silne związki chemiczne, które zabijają pasożyty. Osłabia ich błony komórkowe stopniowo je eliminując. Wystarczy dodać kilka gramów piołunu do gorącej wody i pić taką miksturę codziennie na czczo.

  10. Wyciąg z pestek grejpfruta – jest on dostępny w aptekach w postaci płynu lub tabletek. W przypadku płynu należy dodać 10 kropel do szklanki wody i dobrze wymieszać a następnie wypić.

Oprócz zaprezentowanych sposobów warto upewnić się, że w rodzinie przestrzegane są zasady higieny osobistej. Pozwala to na uniknięcie rozprzestrzeniania się infekcji. Z pomocą przychodzi antybakteryjne mydło i częste mycie rąk. Jeśli jednak po tygodniu nie następuje poprawa konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Kategorie

Dodaj komentarz