3 objawy występowania pasożytów, które powinny Cię zaniepokoić

Pasożyty to powszechny problem, jednak większość z nas, zaprzecza temu, że może być ich nosicielem. Różnego rodzaju „robaki”, są niewidoczne gołym okiem i można się na nie natknąć w wielu miejscach. Klamka w toalecie, to tylko jeden z przykładów. Jeśli Twój organizm jest osłabiony, pasożyty mogą łatwo dostać się do organizmu i zacząć się rozwijać. W tym artykule przedstawię 3 najważniejsze objawy świadczące o tym, że możesz chorować na pasożyty.

1 – Przewlekłe dolegliwości trawienne

Ciągłe bóle brzucha, zaparcia i biegunki (najczęściej na zmianę), krępujące wzdęcia i inne problemy trawienne, to jeden z najpowszechniejszych objawów zakażenia pasożytami. Pasożyty jelitowe, prowadzą do powstania przewlekłych stanów zapalnych, zmniejszenia ilości bakterii jelitowych, oraz upośledzają wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia. Możesz stosować różne diety, przyjmować tabletki na „lepsze trawienie” czy stosować różne metody oczyszczania organizmu, ale jeśli nie wyeliminujesz pasożytów, problemy jelitowe będą się nasilały.

Aby wyeliminować te dolegliwości, w pierwszej kolejności, powinieneś przeprowadzić testy na pasożyty, i jeśli nie dadzą pozytywnego rezultatu, powtórzyć je po jakimś czasie. Jeśli badania potwierdzą obecność pasożytów, należy przeprowadzić kurację, która pozwoli wyeliminować pasożyty (naturalną lub zleconą przez lekarza). Niestety, ale powrót do pełni zdrowia trwa dość długo – stany zapalne wywołane przez pasożyty, mijają dopiero po około pół roku. Organizm musi się także oczyścić z toksyn pozostawionych przez pasożyty oraz ich rozkładające się ciała.

Po tym czasie (a czasem wcześniej), praca Twoich jelit powinna wrócić do normy.

2 – Problemy natury psychicznej

Wiele osób, zmagających się z pasożytami, cierpi na dolegliwości psychiczne. Pasożyty mogą powodować takie problemy, jak:

  • depresja
  • przygnębienie
  • ból w różnych miejscach ciała, który nie ma innej przyczyny
  • zaburzenia widzenia i problemy z oczami
  • zmiany zachowania
  • rozdrażnienie
  • halucynacje

Te objawy mają wiele przyczyn, z których najważniejsze to:

  • stres wywołany przez obecność pasożytów w organizmie
  • toksyny wydzielanie przez pasożyty do krwiobiegu
  • zły stan układu pokarmowego, wpływający na złe samopoczucie

Objawy wymienione powyżej, prawie zawsze łączą się z dolegliwościami jelitowymi.

Warto wspomnieć o tym, że stan jelit wpływa bardzo mocno na samopoczucie, a jeśli dochodzi w nich do stanów zapalnych, mogą się one rozprzestrzenić na cały organizm. Pasożyty w jelitach wydzielają także toksyny, które zatruwają cały organizm, pogarszając także pracę mózgu.

3 – Choroby autoimmunologiczne

Choroby autoimmunologiczne, jak na przykład zapalenie tarczycy czy reumatoidalne zapalenie stawów, często są związane ze stanami zapalnymi w innym miejscu organizmu. Przy zakażeniu pasożytami, dochodzi do nieprawidłowej pracy układu immunologicznego, przez co organizm może nieprawidłowo interpretować różne zagrożenia. W pewnych sytuacjach, rozpoczyna on ofensywę na komórki własnego ciała, powodując bardzo ciężkie dolegliwości.

Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z tych objawów, porozmawiaj z lekarzem na temat pasożytów i wykonaj odpowiednie testy.

Kategorie

Dodaj komentarz