Jak pozbyć się wszy za pomocą oleju kokosowego?

coconut-1583223_960_720

Olej kokosowy to produkt, którego zastosowania dla zdrowia, można wymieniać bez końca. Jednym z nich, jest dbanie o włosy i skórę głowy. Okazuje się także, że olej kokosowy, łatwiej poradzić sobie z wszami, przykrym pasożytem, który stanowi powszechny problem zwłaszcza w przedszkolach.

Olej kokosowy nie drażni skóry głowy ani nie ma nieprzyjemnego zapachu (wręcz przeciwnie), dlatego może być bez problemu stosowany zarówno przed dorosłych, jak i przez małe dzieci. Nasycenie włosów olejem kokosowym sprawia, że wszy nie mogą się na nich utrzymać. Można go stosować także na skórę głowy – wszy pokryte warstwą oleju, nie mogą oddychać i w końcu się duszą. Olej kokosowy przenika także przez pancerzyk wszy i rozpuszcza go.

Poniżej krótki poradnik dotyczący tego, w jaki sposób stosuje się olej kokosowy na wszy.

  1. Umyj włosy szamponem, najlepiej specjalistycznym, który pozwala pozbyć się wszy. Dzięki niemu łatwiej oczyścisz włosy i zmniejszysz przywieranie wszy do włosów.
  2. Nałóż trochę oleju kokosowego na włosy i skórę głowy. Najlepiej jest używać nierafinowanego oleju extra virgine, który ma intensywny zapach kokosa. Możesz użyć także tańszego oleju rafinowanego.
  3. Nałóż na głowę czepek kąpielowy, dzięki czemu zwiększysz temperaturę na powierzchni skóry głowy. Możesz także owinąć głowę ręcznikiem. Wszy nie lubią wysokiej temperatury.
  4. Aby jeszcze dokładniej oczyścić włosy, rozpuść nieco oleju kokosowego w dłoniach i następnie nałóż go na włosy razem z szamponem.
  5. Aby pozbyć się wszy, wyczesz bardzo dokładnie włosy za pomocą gęstego grzebienia. Zwykle są one dodawane do szamponu.
  6. Spłucz wodę tak, jak to robisz zwykle
  7. Przed snem, połóż na poduszce czysty, biały ręcznik. Pozwoli on wyłapać wszy, które zdechły dzięki terapii.
  8. Podczas kolejnego mycia włosów, możesz użyć także olejku z drzewa herbacianego, dodanego do szamponu.
  9. Aby pozbyć się wszy, możesz użyć także prostownicy do włosów – niszczy ona jaja wszy oraz dorosłe osobniki.
  10. Stosuj terapię regularnie, najlepiej każdego wieczoru. Powinna ona trwać przynajmniej przez tydzień.
Kategorie

Dodaj komentarz