Najważniejsze zioła i produkty, które pozwalają pozbyć się pasożytów

herbs-1529132_960_720

Większość osób ma pewność, ze nie choruje na pasożyty. Jeśli ty też masz takie zdanie, muszę wyprowadzić Cię z błędu – większość kręgowców na świecie, choruje na pasożyty w większym lub mniejszym stopniu. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że posiadanie pasożytów, jest bardziej naturalne, niż bycie wolnym od nich. Miej świadomość tego, że prawdopodobnie jesteś nosicielem kilku gatunków pasożytów. Ośrodki badawcze co roku publikują niepokojące wyniki badań, potwierdzające, że mieszkańcy krajów zachodnich, nie są wolni od pasożytów.

Wpływają na to dwa czynniki – bardzo małe rozmiary pasożytów oraz ich jaj, a także bardzo łatwe przemieszczanie się pasożytów, przez wodę i żywność. W USA z pasożytami żyje kilka milionów mieszkańców, a liczba niezdiagnozowanych przypadków, jest znacznie większa. Około 300 tysięcy mieszkańców obydwu Ameryk cierpi na zakażenie świdrowcem amerykańskim, wywołującym chorobę Chagasa. Prowadzi ona do zaburzeń pracy serca oraz mózgu, które zagrażają życiu. Co roku diagnozuje się także około 1000 przypadków zakażenia tasiemcem uzbrojonym. To jedynie kropla, w porównaniu do ilości osób, które zakażają się toksoplazmozą, chorobą przenoszoną przez koty. Co roku choruje na nią 60 milionów mieszkańców USA. Wszystko to wskazuje na to, że zarażenie pasożytami jest powszechne nie tylko w najbiedniejszych rejonach świata, ale także w krajach rozwiniętych.

Naturalne sposoby na zakażenie pasożytami

Pasożyty mają realny, negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego powinieneś znać zarówno metody, które pozwalają zmniejszyć ryzyko zakażenia, jak i wiedzieć, jak się ich pozbyć. Walka z pasożytami, może przerodzić się w wieloletnie leczenie, wymagające stosowania silnych preparatów. W najgorszych przypadkach, infekcja może prowadzić do takich dolegliwości, jak pogorszenie wzroku i ślepota, wycieńczenie organizmu z powodu niedożywienia czy poważne uszkodzenia narządów wewnętrznych. Niektóre osoby zaczynają terapię pasożytów, od zastosowania „najcięższych dział”, czyli preparatów chemicznych. Są one bardzo skuteczne, ale warto także zapoznać się z preparatami, pochodzenia naturalnego.

Są one skuteczne i mają mniejszy negatywny wpływ na organizm. Według osób, które zgłębiły tajniki ziołolecznictwa, matka natura daje nam zioła, które mogą zwalczyć niemal wszystkie dolegliwości. Stosując pewne zioła i zmieniając swoją dietę, stajemy się także mniej atrakcyjni dla pasożytów. Jeśli masz poważne problemy z pasożytami, przed zastosowaniem preparatów roślinnych, skonsultuj się z lekarzem.

1. Czosnek – ma wszechstronne działanie i powinien znaleźć się w diecie każdej osoby, która chce uniknąć niechcianych gości w swoim organizmie. Dzięki niemu można pozbyć się między innymi takich pasożytów, jak glisty i lamblie. Będzie pomocny także przy tasiemcach. Zastosowania czosnku oczywiście nie ograniczają się jedynie do pomocy przy zakażeniu pasożytami.

2. Cebula – uzupełnia naszą dietę w związki siarki, których szczególnie nie lubią pasożyty. Aby pozbyć się pasożytów, możesz stosować sok z cebuli. Jest on bardzo pomocny przy pasożytach. Pij 2 łyżeczki soku z cebuli dwa razy dziennie, przez okres 2 tygodni. Cebulę możesz zblendować lub wycisnąć przez sokowirówkę. Tradycyjny syrop z cebuli może mieć negatywne działanie, ponieważ zawiera zbyt dużo cukru.

3. Olej kokosowy (extra virgine). Olej z kokosa zawiera szereg substancji, które poprawiają stan organizmu i uzupełniają niedobór kwasów nienasyconych. Jednym ze składników oleju kokosowego jest także kwas kaprylowy, który skutecznie radzi sobie z pasożytami. Odtruwa on organizm i zapobiega dalszemu rozwojowi pasożytów. Olej kokosowy można stosować na różne sposoby – dzięki niemu, można traktować go jako codzienny dodatek do diety. W jednym z kolejnych artykułów postaram się opisać dokładniej działanie oleju kokosowego na organizm. Można znaleźć setki korzystnych działań oleju kokosowego. Pamiętaj o tym, że olej ekstra virgine różni się swoim działaniem od oleju rafinowanego, a ten ostatni kusi nas na półkach sklepowych niższą ceną. Lepiej jest wybrać droższy olej, który jednak będzie miał znacznie lepszy wpływ na nasze zdrowie.

4. Nasiona dyni – to jeden z najlepiej poznanych produktów spożywczych o działaniu przeciwpasożytniczym. W niektórych publikacjach można znaleźć informację o tym, że nasiona dyni porażają pasożyty, w innych zaś, że nie zabija on pasożytów, ale ułatwia ich usunięcie. Najważniejsze jest to, że działanie przeciwpasożytnicze mają jedynie nasiona surowe, natomiast te, które już wyschły, działają znacznie słabiej. Jeśli nie możesz przekonać swojego dziecka do tego, by zjadło olej kokosowy lub wypiło piołun, podaj mu pestki z dyni. Większość dzieci będzie je z zapałem łuskać i zjadać. Aby kupić surowe pestki dyni, najlepiej wybrać się do warzywniaka lub na targ i wybrać tam całą dynię.

5. Nasiona papai – ich moc zainteresowała instytuty medycyny naturalnej z całego świata. Papaja świetnie radzi sobie z pasożytami wewnętrznymi. Po zjedzeniu pestek papai, pasożyty są osłabione i mogą zostać wydalone z kałem. Mają one także interesujący, delikatnie pieprzny smak. Mogą być jedzone bezpośrednio, a także stosowane jako dodatek do sałatek i innych potraw, podobnie, jak nasiona dyni. Jeśli lubisz smak nasion papai, dodawaj je do pysznego smoothie. Wkrótce postaram się przedstawić także inne zalety z jedzenia tej egzotycznej rośliny.

6. Ananas – może Cię zdziwić to, że ten popularny cytrus pomaga przy zakażeniach tasiemce, ale to prawda. Ananasy zawierają bromelinę, czyli enzym, który w równym stopniu przyczynia się do zmniejszenia Twojej masy ciała, jak i do zmniejszenia ilości pasożytów w organizmie. Najlepszym rozwiązaniem są świeże ananasy, które posiadają wyjątkowo silne działanie przeciwpasożytnicze. Unikaj jedzenia owoców w syropie, z uwagi na to, że zawierają one bardzo dużo glukozy, która jest pokarmem dla pasożytów.

7. Migdały – według badań opublikowanych przez czasopismo The Journal of Ethnopharmacology”, migdały mają działanie przeciwpasożytycze i zmniejszają podrażnienie jelit, a także spowalniają rozwój robaków. Jedząc migdały, uzupełniasz także niedobór kwasów tłuszczowych w organizmie.

8. Piołun – jego angielska nazwa „wormwood”, sugeruje, że ma on działanie przeciwpasożytnicze. Można go hodować w ogródku, a także kupić w formie absyntu – zielonego alkoholu o bardzo gorzkim smaku. Piołun stosuje się w wielu dolegliwościach zdrowotnych, takich, jak problemy trawienne, zbyt słabe wydzielanie żółci oraz zmniejszenie apetytu. Szczególnie silnie działa na glisty, owsiki i inne robaki obłe. Można go podawać w formie naparu lub nalewki, jednak moim zdaniem, znacznie lepiej jest poszukać go w tabletkach. Stosowanie piołunu jest trudne, ze względu na bardzo gorzki smak, nawet w niskim stężeniu.

9. Aloes – to zioło ma dwa oblicza. Miąższ aloesu stosuje się po to, by zmniejszyć objawy dolegliwości skórnych oraz ukojenia układu pokarmowego. Ma on delikatne działanie i wspomaga funkcjonowanie naturalnej flory jelitowej człowieka. Część aloesu znajdująca się pod skórą, ma zupełnie inne działanie, ponieważ przeczyszcza i pozwala pozbyć się nawet najbardziej upartych pasożytów. Aloes jest dostępny w wielu formach, a najpopularniejsze z nich to sok, żel, proszek oraz tabletki. Odradzam stosowanie aloesu hodowanego w domu, z uwagi na to, że trudno określić, z jakiem gatunkiem mamy do czynienia. Przed zastosowaniem aloesu u kobiety w ciąży lub małych dzieci, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ jego działanie może być zbyt silne.

10. Komosa piżmowa – to roślina stosunkowo mało znana w Polsce, która oferuje bardzo silne działanie przeciwpasożytnicze. Stosuje się ją zarówno w kuchni, jak i jako zioło lecznicze. Ma silne działanie na układ pokarmowy, ponieważ zmniejsza wzdęcia i przyśpiesza pracę jelit. Dzięki niej można pozbyć się tak kłopotliwych pasożytów, jak tasiemce i tęgoryjce. Surowcem leczniczym w przypadku tej rośliny są liście, z których przygotowuje się leczniczą herbatkę. Nasiona zawierają trujący olejek eteryczny, dlatego nie należy ich stosować.

11. Narecznica samcza – to zioło o bardzo skutecznym działaniu przeciwpasożytniczym. Niestety, ale idzie ono w parze ze zwiększoną toksycznością. Raczej nie można jej dostać w polskich sklepach.

12. Granat – to kolejny z popularnych owoców, który ma ukryte działanie przeciwpasożytnicze Można go stosować w celu wyeliminowania pasożytów z organizmu, a także wzmocnienia ciała i ogólnie – odporności. Szczególnie silne działanie ma kora granatu, z uwagi na to, że wspiera ona organizm przy biegunce i innych dolegliwościach układu pokarmowego. Ma ona także działanie ściągające, które wpływa na wyeliminowanie pasożytów z układu pokarmowego. Wypicie zbyt silnej herbatki z granatu wywołać wymioty i inne dolegliwości, dlatego nie należy przekraczać dawek zalecanych przez producenta. Sok z granatu ma także działanie przeciwpasożytnicze, jednak nie należy do najskuteczniejszych preparatów. Aby pozbyć się pasożytów, trzeba pić go kilka razy dziennie w dużej ilości. Nie zmienia to faktu, że granaty zawierają dużo witamin i innych składników odżywczych, dzięki czemu poprawiają one funkcjonowanie całego organizmu. Przyjmując często sok z granatu, dbasz także o swoją linię.

13. Olejek z oregano – kojarzymy go przede wszystkim jako środek przeciwbakteryjny, ale wykazuje on także silne działanie przeciwpasożytnicze. Aby skorzystać z jego zalet, rozpuść kilka kropli olejku w wodzie lub soku, i pij go 3 razy dziennie. Łącząc go z sokiem cytrynowym, poprawiasz smak tej mieszanki i uzupełniasz niedobór witamin.

14. Ekstrakt z czarnego orzecha – należy on do najmocniejszych preparatów o działaniu przeciwpasożytniczym. Ma on silnie toksyczne działanie na pasożyty, a jednocześnie, nie wykazuje negatywnego działania na organizm człowieka. Czarny orzech ma delikatne działanie przeczyszczające, przez co pozwala oczyścić jelita z pasożytów. Jedną z korzyści jego stosowania jest to, że poprawia on ukrwienie organizmu. Nie powinny go stosować osoby cierpiące na podrażnienie układu pokarmowego oraz kobiety w ciąży. Z uwagi na siłę jego działania, powinieneś przyjmować ten środek zgodnie z zaleceniami producenta. Większość firm zaleca jego podawanie początkowo w małych, a następnie w coraz większych dawkach, by organizm mógł się przyzwyczaić.

Naturalne metody leczenia pasożytów, dają choremu możliwość wyboru najlepszego środka, który będzie dokładnie dopasowany do jego potrzeb. W następnych wpisach postaram się dokładniej opisać te preparaty, które pojawiły się w tym artykule. Przed wyborem jakiejś metody leczenia pasożytów, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dużą wiedzę na ten temat mają także osoby pracujące w sklepach zielarskich.

Kategorie

Dodaj komentarz