Borelioza

Czy wiesz, że nieleczona borelioza może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie?

Borelioza leczenie.
Z lasu do domu przynosimy nie tylko grzyby, jagody czy borówki. Podczas letnich, wiosennych i jesiennych spacerów często wracają z nami nieproszeni goście. Kryją się pod ubraniem, wpadają za kołnierz, wszczepiają się w skórę i niekiedy pozostają niezauważone. Do czasu wystąpienia objawów: zmęczenia, senności, wyczerpania, bólów i wielu innych trudnych do wytłumaczenia dolegliwości.

Panuje opinia, że zarażenie boreliozą nie zdarza się często. To MIT.

Istnieje przekonanie, że do choroby może dojść, jedynie wtedy, gdy na skórze pojawi się rumień. MIT

Boreliozą można zarazić się nie tylko od kleszczy. Chorobę przenoszą roztocza, komary, muchy, pchły i wszy. PRAWDA

Choroba może pozostać przyczajona przez miesiące i lata, a objawy wystąpić po dłuższym czasie od ugryzienia kleszcza. PRAWDA

Czy rumień to jedyny objaw identyfikujący z boreliozą?

candida 
Borelioza jest trudna w zdiagnozowaniu. Z różnych powodów. Między innymi dlatego, że jest kojarzona z wystąpieniem rumienia. Gdy w wywiadzie lekarskim pacjent nie przypomina sobie zmian na skórze, jest najczęściej diagnozowany w innym kierunku. Tymczasem tylko w niewielkiej liczbie przypadków zakażenie bakterią Borrelia wiąże się z wystąpieniem rumienia. Ponadto problemy diagnostyczne wynikają również z niewiedzy, że borelioza jest przenoszona nie tylko przez kleszcze, ale również roztocza, komary, muchy, pchły i wszy. Jest coś jeszcze, o czym nie zawsze się pamięta. Choroba może nie dawać objawów natychmiast. Bardzo często pozostaje uśpiona przez miesiące a nawet lata, a towarzyszące jej objawy rzadko są kojarzone z wyprawą do lasu.

Borelioza to choroba, która wyniszcza wiele narządów, wywołuje mnóstwo objawów i ma bardzo indywidualny przebieg. Dlatego trudno ją poprawnie zdiagnozować.

Bakteria, która przenika przez skórę po ukąszeniu owadów, jest gotowa do ataku na wiele układów. Im dużej pozostaje nieodkryta, tym większe zmiany powoduje w organizmie. W pierwszej kolejności zazwyczaj atakuje układ kostno-stawowy, następnie nerwowy czy układ krążenia. Konsekwencją tego jest pojawienie się wielu chorób przewlekłych. Niemal zawsze pacjenci narzekają na bóle różnego typu, zmęczenie, gorsze samopoczucie, czasami również pojawiają się zaburzenia neurologiczne czy psychiczne. To, co wcześniej cieszyło, często irytuje, a chęć do podejmowania nowych wyzwań drastycznie maleje. Człowiek chorujący na boreliozę, często mówi, że czuje się pusty w środku, wypalony, jakby pozbawiony życia.

Borelioza leczenie – co może pomóc?

Dlatego, jeśli od dłuższego czasu czujesz, że brak Ci siły, nie masz tyle energii, ile wcześniej, czujesz się senny, zmęczony, masz problemy z koncentracją, mierzysz się z niewyjaśnionymi bólami, a lekarz nie jest w stanie ustalić przyczyn Twoich dolegliwości, rozważ zastosowanie sprawdzonych ziół, które pozwolą usunąć niepokojące objawy.

Tradycyjna metoda polecana jest wszystkim miłośnikom świeżego powietrza, wypraw do lasu, grillowania. Natura, która stworzyła kleszcze, daje również rozwiązanie, jak sobie poradzić z chorobą, którą przenoszą. Boreliozę można wyleczyć i pożegnać wszystkie niepokojące objawy!

Najlepszy lek stworzyła Natura.

W walce z boreliozą pomocne są:

 

Olej z goździka korzennego
Olej z goździka korzennego – Olej z goździka ma szerokie spektrum działania, skutecznie radzi sobie z usuwaniem bakterii, to znany sposób na niszczenie krętków boreliozy.

Ponadto ma działanie odświeżające, znieczulające oraz rewitalizujące.

 

Kora Pau D'Arco

Kora pau d’arco – kora pau d’arco ma w składzie lapachol, czyli składnik, który jak udowodniono już w latach 80-tych, ma silne działanie przeciwbakteryjne.

Pomaga walczyć również z boreliozą, zmniejszając jej negatywne objawy: działa przeciwbólowo, wzmacnia organizm, usuwa toksyny, poprawia samopoczucie.

 

Orzech czarny

Orzech czarny – wykorzystywany jest w walce z bakteriami, usuwa spektrum zakażenia, oczyszcza krew z negatywnie działających na układ składników.

Ponadto pozwala zregenerować siły, dzięki zawartości cennych składników: manganu, magnezu, wapnia, krzemu, selenu, potasu, żelaza, sodu, fosforu, chloru oraz witamin: A, B2, B15, B3, B6, C, P.

 

Czosnek leczy pasożyty

Czosnek pospolity – hamuje rozwój infekcji bakteryjnych oraz wyraźnie wzmacnia organizm, zwiększając jego szansę na poradzenie sobie z inwazją bakterii.

Czosnek dodatkowo to cenne źródło siarki, umożliwiającej sprawne oczyszczenie krwi, selenu pomagający chronić układ immunologiczny.

 

Berberys zwyczajny

Berberys zwyczajny – wielokrotnie udowodniono skuteczne działanie berberysu na bakterie i usuwanie patogennych substancji. Składniki berberysu pobudzają układ immunologiczny do działania, usprawniając walkę z chorobami.

Czy jest alternatywa?

Tak, istnieją inne możliwości.

Najpopularniejsza to antybiotykoterapia. Jednak minimalny czas terapii to trzy tygodnie, choć znane są przypadki leczenia nawet przez trzy lata, które nie przyniosły oczekiwanego rezultatu (!!!) Ponadto często na skutek stosowania antybiotyków choroba przenosi się na układ nerwowy, na który nie działają żadne antybiotyki. Ponadto po leczeniu antybiotykami trzeba liczyć się z wystąpieniem zespołu poboreliozowego, bardzo trudnego w leczeniu innymi metodami.

Naturalne składniki na pasożyty, wielokrotnie opisane w literaturze, są powszechnie używane, a ich stosowanie uważane jest za bardzo skuteczne. Niestety często nie poświęca się im wystarczającej uwagi. Dlaczego? Ponieważ nie mają dużego zaplecza w postaci milionów złotych, dolarów, euro wydawanych na promocję konkurencyjnych dla nich farmaceutyków. Wiedza o nich często jest niewystarczająca również z innych powodów: jest niewygodna dla wielkich koncernów farmaceutycznych, walczących o klientów w celu zwiększania zysków.

Czy są minusy stosowania ziół? Tak. Zniechęcać może perspektywa dłuższego stosowania środków i oczekiwanie na efekty kuracji, jednak z podobnym okresem leczenia musimy liczyć się w przypadku leczenia antybiotykami. Kuracja naturalnymi składnikami ma jednak tę zaletę, że wyklucza ryzyko pojawienia się negatywnych skutków ubocznych charakterystycznych dla silniejszych i znacznie droższych środków. Poza tym raz przeprowadzona kuracja zwiększa odporność i pozwala skuteczniej walczyć z zagrożeniami.

Jak rozpocząć stosowanie naturalnych składników na boreliozę?

 

Pasożyty leczenie naturalne

Piśmiennictwo:

Diagnostyka i leczenie Boreliozy z Lyme. zalecenia Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. http://www.choroby-zakazne.pl/uploads/pdf/borelioza.pdf

J. Dąbrowski, Schorzenia pasożytnicze przewodu pokarmowego człowieka : pasożyty, leki, zioła , Lublin : „Polihymnia”, 1999.

T. Pojmańska, Tasiemce związane ze środowiskiem wodnym, Łódź 2001.

T. Pojmańska, Pasożyty ssaków, Warszawa 1998.

Z. Dziubek, Choroby zakaźne i pasożytnicze, Warszawa 2006.

Dodaj komentarz