Przywry są pasożytami, których trudno się pozbyć. Ich obecność w organizmie sprawia, że pojawiają się bóle głowy, bóle brzucha, osłabienie, a zdiagnozowanie przyczyny takiego stanu rzeczy, jest bardzo trudne.
Przywry mogą niszczyć organizm latami. W ludzkim ciele pojawiają się po spożyciu wody z kranu, surowego mięsa i ryb, kąpieli w stawie lub jeziorze. Nie wolno jeść brudnych warzyw i owoców (szczególnie rosnących w wilgotnych miejscach), bo w nich także mogą skryć się groźne przywry. Dzieci mogą zarazić się przywrami, bawiąc się ślimakami, które są nosicielami przywr. Zagrożenie zakażenia się tymi pasożytami, jest bardzo duże, a możemy je zmniejszyć, jedynie lepiej dbając o higienę i bacznie zwracając uwagę na czystość.
Na zakażenie przywrami szczególnie narażamy się wtedy, gdy podróżujemy do cieplejszych rejonów świata. Występują one w większej ilości w krajach afrykańskich i na Bliskim Wschodzie. W sieci można znaleźć informacje o tym, że znaleziono je nawet w egipskich mumiach, co jednak nie powinno dziwić. Współcześnie pasożyty występują bardzo często, ale mimo wszystko rzadziej niż 5000 lat temu, gdy mycie ciała, zastępowano skrobaniem.
Nieleczone przywry wpływają na pojawienie się schorzeń. W bardziej rozwiniętym stadium pojawiają się bóle brzucha, biegunka, niszczone są jelita, a nieodwracalne zmiany w wątrobie także mogą wystąpić – zatem widać, że konsekwencje pojawienia się przywr są bardzo poważne. Wyłącznie szybka interwencja lekarska będzie pomocna. Nie wolno bagatelizować objawów, lecz koniecznie trzeba się zająć ich leczeniem. Pasożyt zmienia wewnętrzne organy człowieka, wpływa na ludzkie zdrowie oraz życie, sprawia, że niejedna osoba czuje się osłabiona, nie ma sił na nic. Przywry koniecznie należy usunąć z organizmu i przywrócić ciału siłę oraz dobry stan. Niewiele osób wie, że nawet popularna alergia może być wywołana przez przywry. A jednak jest to prawdziwa i bardzo niepokojąca informacja. Obecność przywr może zapowiadać poranny kaszel, szmery, chrypienia w płucach, ból głowy, wymioty, zaburzenia wzroku, zwapnienie płuc, reakcje alergiczne – jest to tylko część najbardziej popularnych objawów. Niektóre przywry podrażniają układ pokarmowy, przyczyniając się do powstania nowotworów.
Naturalne metody leczenia przywr
Środki naturalne pomogą pozbyć się przywr
Przywr można pozbyć się działając na nie naturalnymi środkami. Na pewno pomocne będą takie środki, jak komosa piżmowa, która ma działanie przeciwpasożytnicze i umożliwia usuwanie przywr w całości z organizmu. Pasożyty usuwane są wraz z kałem, podczas wypróżnienia. Żywica z balsamowca mirra działa przeciwbólowo, zwalcza osłabienie, a olej z goździka korzennego jest antyoksydantem, usuwa pasożyty oraz toksyny.
Czarny orzech sprawia, że przywry nie czują się komfortowo w ludzkim ciele. Pomaga oczyścić ludzki organizm z toksyn oraz przywrócić mu siłę i moc. Wątrobę można zregenerować używając l-argininę, odtruwając nią organizm. Przywry są niemile widzianymi gośćmi w ludzkim ciele, dlatego ich eliminacja powinna być najważniejszym celem. Pasożyt ten żyje około roku, bywa, że może przetrwać nawet kilka lat, jednak nie jest to bynajmniej normą. Najmniejsze przywry mają 1 mm długości, a największe 7 centymetrów. Niestety, przywry występują na wszystkich kontynentach, zagrażają zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt. Nie ma stuprocentowo pewnego sposobu pozbycia się takich pasożytów z ludzkiego ciała, podobnie jak nie można się przed nimi na sto procent uchronić.
Zamiast zwalczać pasożyty, gdy dojdzie do masywnej infekcji, znacznie lepiej jest dbać o zdrowie. Osoby ze zdrowym układem immunologicznym, bez problemu poradzą sobie z większością gatunków przywr. Niektóre osoby są nosicielami tych pasożytów przez długi czas i nie chorują, jednak gdy tylko dojdzie u nich do osłabienia układu odpornościowego, pasożyty bardzo szybko się namnażają. Dotyczy to nie tylko przywr, ale także innych pasożytów. Warto zwrócić uwagę, że wielu lekarzy podczas diagnozy chorób wątroby, może pominąć występowanie przywry. Jeśli na przykład wróciłeś z ciepłych krajów i po 3 miesiącach zauważasz u siebie ból w nadbrzuszu, poproś lekarza o to, by wykonał także badania pod kątem przywr.
Groźne przywry, których trzeba się pozbyć
Przywry są bardzo groźnymi pasożytami przewodu pokarmowego. Jest kilka gatunków tego pasożyta, które atakują krew, jelita, wątrobę, płuca. Motylica wątrobowa uszkadza wątrobę i woreczek żółciowych. W początkowej fazie generują mikromartwicę oraz mikroropnie wątroby. W pierwszej fazie powodują ból głowy, zmniejszenie apetytu, pokrzywkę, zmiany twardówkowe oczu, dreszcze, generują także wysoką temperaturę. W fazie przewlekłej powodują rozstrój żołądka, bóle brzucha. Inne przywry, które występują u człowieka, to przywra wątrobowa owcza i przywra wątrobowa bydlęca. Dwa ostatnie gatunki, występują zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.
Przywry są jednym z trudniejszych do usunięcia pasożytów, ale nie oznacza to, że trzeba kapitulować i godzić się na ich bytowanie w ludzkim ciele. Jeśli podejrzewamy, że nasze ciało zamieszkują pasożyty, to koniecznie powinniśmy wybrać się do lekarza, poprosić go o zlecenie badań i opowiedzieć o naszych podejrzeniach.