Grzybica pochwy

Grzybica pochwy dotyka coraz więcej kobiet!

Grzybica pochwy towarzyszy zakażenie grzybami candida albicans.

Zamiast spokojnie zasypiać w objęciach partnera, Ty czujesz nieprzyjemny dyskomfort po stosunku? Swędzenie i pieczenie pojawia się również w trakcie dnia, co utrudnia pracę a nawet odpoczynek? Każda wizyta w toalecie jest źródłem nieprzyjemnego szczypania? Nawracające infekcje pochwy wymuszają na Tobie ciągłe badania u lekarza i przyjmowanie leków na receptę? Mimo to grzybica pochwy powraca, skutecznie obniżając jakość życia i ograniczając radość z seksu?

Czasy sprzyjające grzybom!

Nawracającym infekcjom grzybiczym pochwy sprzyja szybki tryb życia, antykoncepcja hormonalna, noszenie syntetycznej, obcisłej bielizny oraz ciasnych spodni, kuracje antybiotykowe, niewystarczająca higiena intymna, otyłość, cukrzyca, stres i przemęczenie.

Kluczowe znaczenie ma również nieodpowiednia dieta – bogata w słodkie produkty spożywcze, w tym mleczne, mięsne zawierające antybiotyki i hormony sterydowe.

Grzybicy pochwy sprzyja ponadto korzystanie z publicznych kąpielisk i basenów. Problemem może być wizyta w saunie, pod prysznicem na siłowni czy w centrum fitness.

Dbasz o dobre bakterie? Czy zapraszasz grzybicę do siebie?

W każdym przypadku grzybica pochwy pojawia się, gdy dochodzi do zachwiania naturalnej flory bakteryjnej. Często problemem jest wyniszczenie dobrych bakterii bytujących naturalnie w kobiecych drogach intymnych, na przykład w trakcie antybiotykoterapii, czy we wspomnianych wyżej sytuacjach: na skutek diety, korzystania z publicznych kąpielisk, stresu, przemęczenia. Wtedy niektóre grzyby, zwykle drożdżaki Candida albicans wykorzystują sytuację i zaczynają gwałtownie się rozmnażać. Tak dochodzi do kandydozy czyli: grzybicy pochwy.

Jak zatem uchronić się od zagrożenia? Czy musisz zrezygnować z tego, co lubisz, by czuć się bezpiecznie? Jedyny sposób to ascetyczne życie z dala od przyjemności?

Jesteś skazana na powracający problem, jakim jest grzybica pochwy?

Czy zatem jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie swojej wolności poprzez stosowanie innej metody antykoncepcyjnej (w zastępstwie terapii hormonalnej) i wybieranie bawełnianej bielizny w miejscu koronkowej? Czy żeby uwolnić się od nawracających zakażeń grzybiczych trzeba odmawiać sobie wszelkich przyjemności? Żyć z dala od publicznych kąpielisk oraz pryszniców? Musisz już teraz zaprzestać starań o piękną sylwetkę oraz zdrowe ciało, zrezygnować z wizyt na basenie czy na sali fitness?

Na szczęście nie. Jest inne wyjście!

Jak zwalczyć grzyby Candida?

Za 80% wszystkich grzybic narządów płciowych u kobiet odpowiada Candida albicans. Rzadziej zakażenie powodują Candida glabrata lub Candida tropicalis.

Objawy, jakie obserwuje u siebie kobieta są zawsze takie same: świąd sromu, upławy, bolesność podczas oddawania moczu, rumień, palenie wokół odbytu. W nielicznych przypadkach zakażenie grzybicze daje objawy „tylko” w postaci dyskomfortu podczas stosunku lub tuż po nim. Niezależnie od intensywności objawów, w każdym wypadku grzybica miejsc intymnych ogranicza swobodę kontaktów seksualnych i radość z życia.

W miejscu farmaceutyków, które często nie są wystarczająco skuteczne stosuje się dzisiaj naturalne, bezpieczne metody, które pozwalają usunąć nieprzyjemną i niebezpieczną grzybicę, która może powodować stałe zmiany w układzie płciowym (zapalenie pochwy, jajników, jajowodów, macicy – wymagające długotrwałego leczenia a nawet wykonania zabiegu laparoskopii) i w skrajnej sytuacji prowadzić do niepłodności. Ich przewaga polega na możliwości wzmocnienia organizmu oraz zmniejszenia problemu z nawracaniem infekcji. Dzięki temu nawet w sytuacji zagrożenia, gdy wszystko pójdzie nie po Twojej myśli i w krótkim czasie: zachorujesz, potem będziesz zażywać antybiotyki, odwiedzisz basen i spędzisz upojny wieczór z ukochanym, istnieje duża szansa, że ochronisz się przed grzybicą pochwy!

Wiesz, że grzybica pochwy może nie dawać objawów lub dokuczać okresowo w ciągu kilki dni w przeciągu każdego cyklu miesięcznego? Takie sygnały łatwo zbagatelizować, uznając je za mało istotne…Niestety przewlekła często nawracająca grzybica pochwy to poważny problem. Nieleczona może nieść negatywne konsekwencje: powodować zakażenie szyjki macicy oraz jajowodów. Gdy grzyby nie zostają pokonane o czasie, sytuacja robi się jeszcze poważniejsza: mogą dotrzeć do przydatków, co stanowi realne zagrożenie bezpłodności. Dalsze nieleczenie grzybicy może spowodować infekcję ważnych organów wewnętrznych.

 Kora Pau D'ArcoKora Pau D’Arco – dzięki zawartości takich składników jak: antrachinony, naftochnony, furanonatochinony kora pau d’arco wspomaga mechanizmy ochronne organizmu, dbając o to, by w razie ataku grzybów odpowiedzialnych za grzybicę pochwy dobre bakterie mogły poradzić sobie z zagrożeniem.

Natomiast za sprawą ksylidyny w połączeniu z lapacholem zawartych w korze dochodzi do zahamowania rozwoju wielu rodzajów grzybów, w tym grzybów odpowiedzialnych za zapalenie pochwy.

Dzięki dużej zawartości żelaza i magnezu kora pau d’arco dodatkowo wzmacnia organizm, ułatwiając walkę z wszelkimi zagrożeniami.

Komosa piżmowa

Komosa piżmowa – uważana jest za skuteczny i łagodny środek przeciwgrzybiczy, który pozwala zmniejszyć objawy chorobowe oraz poprzez wzmocnienie organizmu zapobiec powstaniu zagrożenia chorobowego, jakim jest zapalenie pochwy.

Lucerna siewnaLucerna siewna – ma dobrze poznane działanie, które wykorzystuje się w lecznictwie. Wykazuje działanie regulujące i oczyszczające, neutralizuje kwasy i pomaga usunąć toksyny. Jest cennym źródłem witamin i minerałów, które wzmacniają organizm, ułatwiając walkę z wszelkimi zagrożeniami.

Lucerna, zawierająca długą listę zasadowych składników, pozwala odkwasić organizm, który za sprawą dużej ilości wysoko przetworzonych słodkich produktów, nie jest w stanie sprawnie funkcjonować.

Probiotyki i prebiotykiŻywe kultury bakterii, czyli probiotyki i prebiotyki wzmacniają organizm, w ten sposób stanowią ważne siedlisko mikroflory jelit, odpowiadające za sprawną pracę układu immunologicznego. Ich ilość może być za mała w przypadku częstego stosowania antybiotyków oraz być zagrożona na skutek stosowania ubogiej diety.

Żywe kultury bakterii można dostarczyć zażywając doustny suplement diety lub korzystając z czopka dopochwowego.

 Już wiesz, jak poradzić sobie z nawracającymi infekcjami intymnymi? Wybierając naturalne, pozbawione skutków ubocznych metody!

strzalka

Pasożyty leczenie naturalne

Piśmiennictwo:

Christiane Lentz, Katrin Koelle, Pokonać grzybicę,

„Zagadki zdrowia” Dr Josef Jonas

http://www.healthyoncare.com/vaginal-yeast-infection-mycosis/.html

http://womenshealth.about.com/cs/yeastinfections/a/candidiasisyeas.htm

https://umm.edu/Health/Medical/Ency/Articles/Vaginal-yeast-infection

Dodaj komentarz