Olejki o działaniu przeciwpasożytniczym

Problem pasożytów wychodzi z natury, bo to w niej czai się tysiące rodzajów tych okropnych robaków, które niszczą nasz organizm bez żadnych skrupułów. Jeśli problem wychodzi z natury, można zdecydowanie stwierdzić, że rozwiązanie tego problemu również powinniśmy szukać w naturze.

Natura nas uzdrowi.

Mając tą świadomość zacznij szukać naturalnych metod na odrobaczanie organizmu, które oddziaływają na przyczynę problemu, a nie jedynie na jego objawy. Dzieje się tak w przypadku zastosowania leków na pasożyty. Ich właściwości ograniczają się do usunięcia objawów związanych z zakażeniem. Być może ten pasożyt zniknie z organizmu, ale jeśli np. nie zadbamy w tym czasie o odbudowę układu odpornościowego to możemy mieć pewność, że nasz osłabiony organizm nie poradzi sobie z kolejnym atakiem pasożyta i sytuacja powtórzy się.

Jak pozbyć się pasożytów skutecznie i bezpiecznie?

Trzeba spojrzeć na problem od strony przyczyny tego problemu i profilaktyki, aby nie dopuścić do ponownego zakażenia. Poniżej przedstawiam olejki przeciwpasożytnicze.

Pestki z dyni na pasożyty

Olej z dyniOd wielu lat dynia uważana jest za nasiona o szczególnych właściwościach. Arabki lekarz  lbn Sina ( Awicenna) w swoich książkach nazywał dynię „apteką w miniaturze”.Ta niepozornie niewielka roślina, a raczej jej nasiona zawiera cały szereg licznych witamin i mikroelementów, które organizm potrzebuje do funkcjonowania.

Co ważniejsze pestki z dyni są wykorzystywane do walki z pasożytami układu pokarmowego. Zawierają one bowiem nieszkodliwą dla organizmu człowieka kurkubicynę, która łatwo przenika do ciała pasożyta, neutralizując jego układ nerwowy. Możesz stosować pestki z dyni jako naturalny antybiotyk służący do usuwania pasożytów np. lamblii, glisty ludzkiej czy też owsików. Ten rodzaj rośliny możemy wykorzystać szczególnie przy odrobaczaniu owsików u dzieci, ponieważ zastosowanie pestek z dyni nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, więc możemy ją stosować dowolnie nie martwiąc się o wszelkie powikłania.

Dodatkowo nasiona dyni zawierają lecytynę, która jest tak bardzo ważna przy utrzymaniu odpowiedniej koncentracji i pamięci, ale ma ona również szczególny wpływ na cały układ nerwowy. Oprócz tego jedząc pestki z dyni możemy liczyć na uzupełnienie ważnego  minerału jakim jest cynk. Jest on pomocny dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi (trądzik, opryszczka), wypadaniem włosów lub skłonnością do łamania się paznokci.

Cynk jest szczególnie ważny dla mężczyzn, bo chroni on skutecznie prostatę i pomaga w leczeniu zapalenia prostaty.

Olej z pestek arbuza i arbuza – Ten niepozornie wyglądający owoc najsilniejsze działanie przeciwpasożytnicze wykazuje przy walce z rzęsistkami pochwowymi.Ma on bardzo silne działanie przy grzybicach układu moczowo-płciowego. Dzięki swoim właściwością znalazł on zastosowanie w medycynie ludowej i konwencjonalnej.

Jego zalety mówią same za siebie. Choćby nawet fakt, że zawiera więcej aktywnych biologicznie substancji niż pestki z dyni są to m.in. karoten, witamina e, witaminy z grupy b, kwas foliowy (duże ilości) witamina C i PP, żelazo, duże ilości błonnika oraz minerały: cynk, potas, selen. Przy wykorzystaniu oleju z pestek arbuza naukowcy zaczęli stosować ten rodzaj oleju przy chorobach nerek, awitaminozie lub łysieniu.

Olej z arbuza ma też niebagatelny wpływ zwłaszcza przy kamicy nerkowej. Jego właściwości pozwalają usunąć przyczynę tworzenia się kamieni nerkowych. Nie dopuszcza do przedostawania się kwasu moczowego z tkanek do krwi i przyspiesza proces wydalania go przez nerki. Przy leczeniu kamicy nerkowej olej z pestek arbuza jak twierdzą naukowcy powoli przewyższa swoim dobroczynnym działaniem lekarstwa farmakologiczne.

Olej Melonowy – Ten rodzaj oleju jest na razie produkowany w niewielkich ilościach. Jest on póki co trudno dostępny. Jego zastosowanie jest wykorzystywane najczęściej w kosmetyce do produkcji kremów.

Używa się go najczęściej do poprawy stanu skóry, ponieważ pomaga skórze i tkance podskórnej pozbyć się liszajów i grzybicy.

Olej z melona to doskonałe źródło błonnika, witaminy C, potasu, beta karotenu. Wykazuje działanie przeczyszczające i moczopędne.

Olej z drzewa herbacianego – Zacznę od tego, że ten mało znany, a coraz częściej używany olej z drzewa herbacianego zawiera w sobie ponad 500 aktywnych biologicznie substancji: etery, alkohole, glukozydy, substancje aromatyczne, alkaloidy, flawonoidy, witaminy i wiele innych, których właściwości są nieocenione dla organizmu ludzkiego. Tak długa lista musi mieć wyjątkowy wpływ na zdrowie.

Jednak nas interesuje to jaki wpływ na odgrzybianie organizmu ma olej z drzewa herbacianego? Właściwości drzewa herbacianego były wykorzystywane od wieków, ponieważ posiada on właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Pomaga on przy pozbyciu się grzybów umiejscowionych w jelitach, na skórze, włosach i paznokciach.

Znając właściwości poszczególnych 4 olejków znasz już odpowiedź jak pozbyć się pasożytów bez stosowania leków farmakologicznych, które działają jedynie na objawy, a nie na przyczynę zakażenia. Przy odgrzybianiu możesz zastosować powyższą kombinację olejków jednocześnie bez zamartwiania się o skutki uboczne.
W sumie jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, czysty 100 % olejek z drzewa herbacianego możesz dostać tutaj: http://edumed.com.pl/Czysty-olejek-z-drzewa-herbacianego-Tea-Tree-Oil-10ml-p7781.html

Kategorie

Dodaj komentarz