Majonez skutecznym środkiem na wszy

tumblr_mh1qj0jxez1rlo1q2o1_1280

Wszy to jedne z bardziej powszechnych pasożytów, które spędzają sen z powiek. Jak sobie z nimi radzić za pomocą naturalnych środków? Wykorzystaj majonez.

Majonez zawiera w swoim składzie olej, sok z cytryny, ocet i żółtka. To jedne z produktów, które pomagają wyeliminować pasożyty. Zatem jeśli inne sposoby zawiodły, a nie chcesz korzystać z chemicznych specyfików wypróbuj majonez. Uzyskasz oczekiwane rezultaty i pozbędziesz się niechcianych pasożytów na dobre.

Jak działa majonez?

Majonez atakuje wszy wielotorowo. Zawarty w nim olej likwiduje dorosłe osobniki, natomiast ocet i sok z cytryny eliminuje jaja pasożytów. Dzięki swej lepkości olej skutecznie dusi owsiki. Warto pamiętać, że majonez nie zabije żywych jaj. Z racji, że zawiera duże ilości oleju ma właściwości podobne do olejów roślinnych.

Mimo, iż nie ma naukowych dowodów, że majonez jest dobrym środkiem w leczeniu wesz, istnieje wiele osób, które stosując tę metodę na zawsze pozbyły się pasożytów. Dodatkowo, są zadowoleni, że nie musieli uciekać się do drogich leków, które zawierają duże ilości szkodliwych związków chemicznych.

O czym należy pamiętać

Żeby upewnić się czy majonez jest właściwie wykorzystywany do leczenia wesz i by ten proces zakończył się pomyślnie należy pamiętać o dwóch ważnych wskazówkach:

  1. Nie używaj majonezu niskotłuszczowego – nie zawiera on wystarczającej ilości oleju do zabijania wszy. Jeśli masz wątpliwości, czy majonez jest odpowiednio tłusty możesz przyrządzić majonez domowej roboty.

  2. Dodaj więcej octu i soku z cytryny – są to skuteczne środki w walce z jajami owsików. Jednak majonez w swoim składzie nie ma ich wystarczająco dużo. Przed nałożeniem go na skórę głowy należy dodać więcej octu i soku z cytryny.

Zwracając uwagę te powyższe wskazówki można mieć pewność, że wszy zostaną całkowicie wyeliminowane.

Jak stosować majonez

Nałóż majonez na włosy, upewniając się, że każde pasmo jest dobrze pokryte. Ponadto, upewnij się, że właściwie zabezpieczone są obszary za uszami, przy krawędzi włosów i przy szyi. Zapobiegnie to ucieczce wesz. Następnie nałóż czepek i pozostaw na 8-10 godzin. W przypadku nie zastosowania się do tej wytycznej leczenie może nie mieć skutku. Gdy minie określony czas umyj dokładnie włosy wodą z szamponem by pozbyć się oleju i tłuszczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po 7-10 dniach.

Ważne:

  • upewnij się, że nałożona warstwa majonezu jest wystarczająco gruba,

  • przez 2 tygodnie czujnie przeczesuj włosy grzebieniem, by zlikwidować jaja pasożytów zdolnych wylęgu i ponownego zakażenia,

  • w trakcie leczenie tym sposobem wesz u dzieci zwróć uwagę by nie zostawiać substancji na ich włosach na noc, zjełczały majonez może im zaszkodzić,

  • upierz wszystkie ubrania, pościel, a także pluszaki w wysokiej temperaturze,

  • odkurz cały dom,

  • jeśli wszystkie wskazówki zostały zastosowane nie ma potrzeby powtarzania zabiegu, jednak mimo to wielu rodziców się na to decyduje dla uzyskania pewności.

Zalety majonezu

Wiele osób zastanawia się jak majonez może zabijać wszy. Zdaniem ekspertów ma działanie podobne do wazeliny, która zabiją pasożyty dusząc je jak zawarte w majonezie oleje. Raporty pokazują, że setki ludzi na całym świecie zachwalają efekty leczenia wesz majonezem.

Największą jego zaletą jest to, że jest wolny o substancji chemicznych. Jest środkiem naturalnym i bezpiecznym dzięki czemu nie uszkadza włosów. Kolejny plus to duża dostępność i niski koszt. Jest wysoce prawdopodobne, że masz w lodówce słoik majonezu. Masz go więc zazwyczaj pod ręką. Nie trzeba nawet wychodzić z kuchni. Efekty leczenia będą widoczne w przeciągu 2 tygodni.

Kategorie

Dodaj komentarz